Lego robotyka – nowoczesna edukacja


Lego robotyka – nowoczesna edukacja

Lego robotyka – nowoczesna edukacja

Najlepiej uczymy się podczas działania, projektowania i eksperymentowania. Chodzi o działanie i kreatywne tworzenie. Metody te sprawdzają się także w przypadku nauki programowania i robotyki dla dzieci.

Robotyka Lego pomaga rozwijać wyobraźnię dzieci

Podczas warsztatów Lego używamy zestawów LEGO® Education SPIKE™ Essential, które zawierają klocki konstrukcyjne i części elektroniczne, dające możliwość zaprogramowania robota.

Budowanie z klocków to jedna z najlepszych zabaw dla dzieci. Klocki można łączyć na mnóstwo sposób, mogą odwzorowywać przedmioty rzeczywiste lub stać się materiałem do zaprojektowania nowych rozwiązań, np. pojazdów przyszłości, innowacyjnych robotów czy wymarzonych budynków.

Kursy robotyki w Kids Coder Lab

Zajęcia z robotyki Lego dedykujemy dzieciom w dwóch grupach wiekowych: 6-8 oraz 8-10 lat. W trakcie rocznego kursu uczniowie zgłębiają techniki konstruowania robotów, a także uczestniczą w procesie poznawania i wykorzystywania konstrukcji programistycznych przez aplikacje i gry.

  • Dla pierwszej grupy wiekowej (6-8 lat) przygotowaliśmy zajęcia łączące robotykę i pracę z aplikacją wykorzystująca programowanie blokowego. Nie wymagamy umiejętności czytania, ponieważ wszystkie treści wykorzystują kodowanie wizualne (bez tekstu). O naszej metodzie pracy z ekranami, jak i nauki algorytmów offline można przeczytać tutaj: kurs Programowanie i robotyka
  • Dla starszych kursantów w wieku 8-10 lat, proponujemy kurs Robotyka i programowanie gier, gdzie poza zajęciami z robotyki, dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem gier komputerowych.

Przyszłość i innowacje, czyli projekty Lego

Najlepszą metodą nauki i pracy są projekty. W naszej szkole osadzamy tematy programistyczne w prawdziwych kontekstach. Dzieci szukają rozwiązań problemów (z dziedziny nauk ścisłych, z życia codziennego, wspierające ochronę środowiska) z wykorzystaniem zestawu klocków oraz urządzenia ekranowego.

Rozbudzamy zainteresowanie inżynierią i konstruowaniem – uczniowie budują roboty związane z maszynami, opanowując słownictwo związane z fizyką, matematyką i informatyką.

Myślenie logiczne to klucz do sukcesu

Dajemy mnóstwo przestrzeni na eksperymentowanie. Dzieci mają szansę prowadzenia testów na modelach: zmiany parametrów w programie czy wymiany części konstrukcyjnych. Rozwijamy myślenie przyczynowo-skutkowe, przykładem jest sytuacja, gdy dzieci testują prędkość silnika – zbyt duża może przyczynić się do destrukcji robota, z kolei zbyt niska nie daje widocznych efektów pracy, dlatego metodą prób i błędów szukamy wartości optymalnej.

Kompetencje miękkie są podstawą rozwoju

Obserwujemy niezwykłe efekty pracy dzieci, które tworzą modele bez instrukcji. W powietrzu czuć wtedy kreatywność i innowacyjność - dzieci mają szansę na realizację swoich pomysłów i tworzenie. Konstruowanie z kolorowych klocków, które mają też funkcje techniczne pozwala na budowanie nowych maszyn, oryginalnie wyglądających postaci i scenerii. Gwarantujemy, że kreatywność dzieci nie zna granic! ;)

Stawiamy też na współpracę. Warsztaty Lego to czas, gdy uczniowie budują i programują w parach, wypracowują metody odpowiedzialnego podziału ról, umiejętności negocjacji i pracy w zespole. To niezbędne umiejętności, które pozwalają dzieciom na bycie razem, wspólną zabawę i łączenie sił podczas działania.

Nasza oferta

en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Już wkrótce Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


6–8 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd